Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

دانستنی های علم

06

نانو ذرّه های مغناطیسی برای درمان

نانو ذرّه های مغناطیسی برای درمان

لکه های تیره در تصویر میکروسکوپی  پایین، یاخته (سلول)های سرطانی هستند که از توموری جدا شده اند و خطر پخش آنها در سرتاسر بدن بیمار وجود دارد. در یک روش تجربی برای مبارزه با این یاخته ها از ذرّه های یک ماده مغناطیسی استفاده می شود که به بدن تزریق می شوند. این ذرّه ها باماده شیمیایی خاصی پوشیده شده اند که به طور ترجیحی به سلول های سرطانی متصل می شوند. سپس با استفاده از یک آهنربا در بیرون از بدن بیمار، این ذره ها بیرون رانده می شوند و سلول های سرطانی را با خود می برند.
تعداد امتیازات: (10) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2947)
گروه خبر: فیزیک
کد خبر: 2534
  • نانو ذرّه های مغناطیسی برای درمان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3