Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات

قمرهای گالیله ای
قمرهای گالیله ای برای دانشمندانی که می کوشند تا رمز منشا و تاریخچۀ منظومه شمسی را بگشایند، بسیار مورد توجه است. عجیب ترین واقعیت درباره اقمار گالیله ای این است که هیچ یک از انها به هم شبیه نیستند. چها... ضمیمه »
مریخ(3)
آب وهوا ضمیمه »
مریخ(2)
زمین وبهرام این تصویر مرکب زمین وبهرام به این منظور ایجاد شده که بیننده این فرصت را دهد که فهم بهتری از اندازه های نسبی دو سیاره بدست آورد. اساس علمی برنامۀ کاوش بهرام برنامۀ کاوش بهرام یک برنامه &... ضمیمه »
مریخ(1)
ابرهای آب یخ زده سفید و طوفانهای نارنجی رنگ چرخان گرد و غبار در بالای یک سرزمین غبارگرفته زنده بهرام را به شکل یک سیارۀ پویا در این منظره از بهرام که واضحترین تصویر بدست آمده توسط یک تلسکوپ زمینی تا ب... ضمیمه »
الف:زمین به دور محورش دوران می کند(روزی یک بار). ب:محور زمین بر گرد خورشید می گردد(سالی یک بار). پ:محور زمین حرکتی تقدیمی دارد. ت:محور زمین حرکتی ترقصی دارد(رقص محوری). ث:خورشید،به همراه زمین وسیا... ضمیمه »
انرژی تاریک – مادۀ تاریک
اوایل دهۀ 1990 یک چیز نسبتاً درمورد انبساط عالم دقیق بود. عالم شاید چگالی انرژی کافی برای توقف انبساطش  ورمبش دوباره داشته باشد، شایدچگالی انرژی آن آنقدر کم باشدکه هرگز انبساطش متوقف نشود، اما گر... ضمیمه »
زمین در حال حاضر در یک دورۀ گرم شدن است. درطول قرن گذشته، میانگین دمای زمین حدود1/1درجۀ فار نهایت(6/0درجه سانتی گراد) بالا رفته است. دردو دهۀ اخیرآهنگ گرم شدن جهان ما شتاب گرفت ودانشمندان پیش بینی می ... ضمیمه »
 سیاره ی نپتون
اطلاعات اساسی فاصله از خورشید: کمترین000 ،000 ، 445  ، 4 کیلومتر میانگین 000 ،000 ،495، 4 کییلومتر بیشترین000،000،545،4 خروج از مرکز مدار: 011 ر0 زاویۀ میل مدار با دایره البروج : "5 ر14623د... ضمیمه »
 انفجار اشعه گاما(3)
آیندۀ GRB درخشان است ضمیمه »
انفجار اشعه گاما(2)
آگاهی از  زاویه های پرتویی مهم می باشد  چون دانشمندان حالا فکر می کنند زاویه های متفاوتی به درخشنگی های متفاوت ارتباط دارند و همین طور فکر می کنند جت های شدیداً متمرکز، درخشنده تر از آنهایی ... ضمیمه »
صفحه 6 از 8اولین   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3