Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات

حرکت ستارگان
پروردگار شما آن خدایی است که آسمانها و زمین را در شش روز خلق کرد آنگاه بخلقت عرش پرداخت، روز را به پرده شب در پوشاند که با شتاب در پی آن پوید و خورشید و ماه و ستارگان به امر او مسخر گردید ( ای بندگان ... ضمیمه »
مشتری
و هم شب و روز و خورشید و ماه را برای زندگانی شما در گردون مسخر ساخت و ستارگان آسمان را به فرمان خویش مسخر کرد تا به هر جانب آسمان حکمت بالغ او فرمان دهد از شوق حرکت کند. در این کار آیت و نشانه های قدر... ضمیمه »
خداوند نور ( وجود بخش ) آسمانها و زمین است داستان نورش به مشکاتی ماند که در آن روشن چراغی باشد و آن چراغ در میان شیشه ای که از  تلألؤ آن گویی ستاره ای است درخشان، و روشن از درخت مبارک زیتون که با... ضمیمه »
جهان، ازکهکشانها که توده های بسیار بزرگی از ستارگان، گاز و غبار هستند، تشکیل یافته است. کهکشانها که چندین میلیون تا هزاران میلیارد ستاره را در بر می گیرند، بیشترین جرم قابل مشاهدۀ جهان را در خود دارند... ضمیمه »
ستاره ، پس از سپری کردن بیشتر عمر خود در رشتۀ اصلی، مرحله ای نهایی ازنورافشانی خود را به صورت غول سرخ آغاز می کند. اطلاق چنین عنوانی، ناشی از این واقعیت است که ستاره در این مراحل پیشرفته، بسیار سردتر ... ضمیمه »
نسبیت عام، به اسب چوبی تروا شباهت دارد. در ظاهر، این نظریه فوق العاده است. با در نظر گرفتن تنها چند فرض ساده، می‌توان ویژگی‌های کلی کیهان، شامل خمیدگی نور ستارگان و خود انفجار بزرگ را با دقت... ضمیمه »
و نشانه هایی ( در زمین مانند کوهها و دریاها و رودها و جنگلها مقررر داشت ) و آنان به ستارگان( در شبها ) هدایت یابند. (سوره نحل – آیۀ 16) ضمیمه »
اگر چه بر اساس عقیدۀ اینیشتین سیاهچاله‌ها آنقدر عجیب و نامتعارف هستند که نمی توان انتظار یافتن آنها را در طبیعت داشت، با این حال او با مطرح کردن احتمال وجود کرمچاله در قلب یک سیاهچاله، نشان داد ک... ضمیمه »
آمادگی برای کاوش بهرام توسط انسان (مریخ(5))
آیا سرانجام بشر به بهرام سفر خواهد نمود؟ رساندن فضانوردان به سطح بهرام و بازگرداندن به طور سالم آنها به زمین از دغدغه های دانشمندان علوم فضایی می باشد. یک فهم کامل از محیط بهرام مسئلۀ حساسی برای عملکر... ضمیمه »
مریخ(4)
تشخیص زمین شناسی بهرام ضمیمه »
صفحه 5 از 8اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3