Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات

(آرشیو ماه مرداد 1391)

درست زماني كه پايه هاي نظري علم كيهان شناسي به وسيله اينشتين در حال شكل گيري بود، ادوين هابل، به تنهايي كيهان شناسي رصدي مدرن را پيش مي برد. شايد بتوان گفت او بزرگ ترين ستاره شناس قرن بيستم بود. هابل... ضمیمه »
كشيش بلژيكي با نام ژرژ لِمِتره، پس از آنكه در مورد نظريه اينشتين مطالبي شنيد، مجذوب اين ايده شد كه اين نظريه به طور منطقي جهاني در حال انبساط را پيش بيني مي كرد ضمیمه »
جدید ترین ماموریت مریخ ناسا گذشته و آینده را به هم پیوند می دهد.
این تصویر هنری نشان دهنده آزمایشگاه علوم مریخ کاوشگر کنجکاو است. یک روبات متحرک که برای تحقیق بر روی توانایی وجود زندگی در گذشته و حال مریخ فرستاده شده است. ضمیمه »
ایستگاه بین المللی فضایی (ISS)
ایستگاه بین المللی فضایی (ISS)، ایستگاه فضایی قابل سکونت دایمی در مدار پایین زمین می باشد. ISS مشترکاً توسط ایالات متحد از طریق مدیریت فضا و فضانوردی ملی (ناسا) و روسیه و به علاوه مشارکت  آژانس ف... ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (4)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. نوشتۀ Jacob D. Bekenstein جهان در حال انبساط ضمیمه »
تولد علم کیهان شناسی
اینشتین تلاش کرد تا از این تصویر جدید، برای توصیف جهان به صورت یک مجموعه کامل، استفاده کند. او ناگزیر بود بالاخره با پارادوکس بنتلی، که قرن ها پیش ارائه شده بود مواجه شود. ضمیمه »
ماهواره WMAP نه تنها دقيق ترين نگاه اجمالي را در مورد سال هاي ابتدايي جهان، براي ما فراهم مي آورد، بلكه تصوير دقيقي از چگونگي مرگ جهان را نيز ارائه مي كند ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (3)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. نوشتۀ Jacob D. Bekenstein محدودیت های چگالی اطلاعات ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (2)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. نوشتۀ Jacob D. Bekenstein ترمودینامیک سیاهچاله ها ضمیمه »
اوست که خورشید را نوری و ماه را تابشی قرار داد و آنرا منزلها معین کرد تا شمار سالها و حسا ب کردن آنها را بدانید. خداوند اینها را جز به درستی نیافرید این آیات را برای گروهی که می اندیشند بیان می دارد. ... ضمیمه »
صفحه 1 از 2اولین   قبلی   [1]  2  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3