Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات

(آرشیو ماه تیر 1391)

تحقیقات هیگز یک ذره جدید پیدا کرد: "این یک بوزون است"
ژنو(رویترز)- دانشمندان در مرکز تحقیقاتی CERN یک ذره زیر اتمی دیگر را کشف کردند. ذره ای که سازنده تمامی کیهان است که به نظر می آید همان بوزون فرضی باشد که نیم قرن پیش به نام پیتر هیگز، فیزیک دان نظری ن... ضمیمه »
آنگاه به خلقت آسمان پرداخت كه آن دودي بود. به آن و به زمين فرمود: به وجود آييد، خواه به شوق يا به اكراه! آنها گفتند: ما از روي طاعت مي شتابيم. آن گاه هفت آسمان را در دو روز استوار نمود. و در هر آسمان ... ضمیمه »
تلسکوپ های شکستی و کاربردهای آن
بیشتر اطلاعاتی که از ستارگان داریم از نوری بدست آمده که از آنها به زمین می رسد. تحلیل جزییات این نور،  اطلاعات مربوط به مواد شیمیایی موجود در ستاره،  دمای سطحی آن وجز اینها را فراهم می آورد.... ضمیمه »
آنگاه به خلقت آسمان پرداخت كه آن دودي بود. به آن و به زمين فرمود: به وجود آييد، خواه به شوق يا به اكراه! آنها گفتند: ما از روي طاعت مي شتابيم. آن گاه هفت آسمان را در دو روز استوار نمود. و در هر آسمان ... ضمیمه »
ماهواره WMAP
« باور نکردنی!»، «لحظه ای تاریخی! »، این ها برخی از کلمات بودند که در فوریه سال 2003 از زبان متخصصین محتاط فیزیک نجومی، در توصیف داده های ارزشمند دریافتی از ماهواره WMAP، خارج ... ضمیمه »
شكل گيري ستارگان
پروردگار شما آن خدايي است كه آسمانها و زمين را در شش روز خلق كرد، آنگاه بخلقت عرش پرداخت، روز را به پرده شب درپوشاند كه با شتاب در پي آن پويد و خورشيد و ماه و ستارگان با امر او مسخر گرديد. آگاه باشيد ... ضمیمه »
حرکت ستارگان
پروردگار شما آن خدایی است که آسمانها و زمین را در شش روز خلق کرد آنگاه بخلقت عرش پرداخت، روز را به پرده شب در پوشاند که با شتاب در پی آن پوید و خورشید و ماه و ستارگان به امر او مسخر گردید ( ای بندگان ... ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3