Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی


دانستنی های نجوم

شهاب پدیده ای زود گذر است که فقط چند ثانیه دوام می آورد، آنچه که می بینیم در آسمان مثل تیر می گذرد،خود این شی نیست بلکه خط روشنی است که بر اثر عبور جسم جامد کوچکی درجو زمین ،ایجاد می شود شی حقیقی را ک... ضمیمه »
جو زمین غالباً منظره ای واقعی به نام نورهای شمالی یا شفق شمالی (آرورابوریلیس) و نورهای جنوبی شفق جنوبی (آرورا استرالیس) ایجاد می کند. در چنین مواردی، ناحیه هایی از آسمان که نزدیک به قطب شمال و قطب جنو... ضمیمه »
رنگ آسمان ناشی از این واقعیت است که نور با ذراتی که با آنها برخورد می کند (در این مورد مولکولهای گازی که جو زمین را تشکیل می دهند) برهمکنش دارد. اثر این فرایند، به نام پراکندگی بر نوری که به ذره برخور... ضمیمه »
صفحه 6 از 6اولین   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3