Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

09

مقارنه ماه و اورانوس

مقارنه ماه و اورانوس

در تاریخ یازدهم  آذرماه سال جاری مقارنۀ ماه و سیارۀ نپتون اتفاق می افتد .
ماه با قدر65/12-  و با  ارتفاع 45 درجه  در صورت فلکی ماهی، همچنین اورانوس با قدر 7/5 و با ارتفاع 49 درجه در همين صورت فلكي قرار دارد.
هلال ماه (قمر زمین) در حالت افزاینده بوده و به حالت  ماه کامل نزدیک می شود، و به راحتی قابل رویت می باشد سیاره اورانوس از نظر نزدیکی به خورشید وچهارمین سیاره از نظر اندازه و سومین سیاره از نظر جرم در منظومه شمسی است. اورانوس هر ۸۴ سال و ۷ روز یک بار به دور خورشید می‌گردد. همچنین هر ۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه یک دور به دور خودش می‌چرخد. اورانوس دارای ۵ ماه به نام‌های میراندا، آریل، آمبریل، تیتانیا و ابرون است. این سیاره را ویلیام هرشل در سال ۱۷۸۱میلادی کشف کرد. فاصله متوسط این سیاره تا خورشید۲٬۸۶۹٬۶۰۰٬۰۰۰ کیلومتر و۶۳ بار از کره زمین بزرگ‌تر است. اورانوس ۲۷ ماه طبیعی دارد.
علاقه مندان مي توانند این مقارنه زیبا را ساعت 7 شب در قسمت جنوب شرق آسمان تهران مشاهده می باشد.

تاریخ وقوع: 93/9/11
تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (786)
کد خبر: 2451
  • مقارنه ماه و اورانوس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3