Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

26

ماه افزاینده و ماه کاهندهماه افزاینده (تحدب به سوی بدر)


طی یک دوره چرخش ماه به دور زمین، از روز دهم يک سطح برآمده و محدب از ماه ديده مي شود. در اين حالت 75 درصد سطح ماه روشن است و سطح ماه روشن¬تر خواهد شد. در اين وضعيت تحدب ماه به سمت غرب مي باشد.ماه کاهنده( تحدب به سوی محاق)

در حدود روز 18 ام در چرخش ماه بدور زمین، يک سطح برآمده و محدب از ماه ديده مي شود. در اين حالت 75 درصد سطح ماه روشن است و ميزان روشنايي سطح  و ضخامت ماه در حال کاهش مي باشد. در اين وضعيت تحدب ماه به سمت شرق مي باشد و زمان طلوع ماه از نیمه شب به بعد بوده و هلال در سحرگاه و در روز هم ديده می شود.بخش علمی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران                                                                                   
تاریخ وقوع: .
تعداد امتیازات: (7) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1136)
کد خبر: 2445

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3