Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

(آرشیو ماه مهر 1391)

ماه به ديدار دزد منظومه ي شمسي در صورت فلكي دلو مي رود. ارتفاع اين اجرام در پديده ي مقارنه كه سه شنبه سوم آبان ماه رخ مي دهد ضمیمه »
جمعه بيست و يكم مهر، ماه دوباره به همنشینی سیاره زیبا و درخشان ناهید می شتابد تا لحظاتی قبل از طلوع مهر(خورشید) جلوه ای از زیبایی آسمان شب را نشان دهد ضمیمه »
در شامگاه امشب ناظران زمینی شاهد پدیده مقارنه ماه و ستاره قلب الاسد هستند. در این پدیده این ستاره به نزدیک‌ترین فاصله خود با ماه خواهد رسید. ضمیمه »
بارش ثور از 20شهريور ماه آغاز می شود و تا 30آبان ماه ادامه دارد. ضمنااوج اين بارش شهابي در 19 مهر ماه می باشد ضمیمه »
میهمانی شهاب‌ها بار دیگرفرا رسید و این بار جبار، زیبا‌ترین صورت فلکی آسمان شب میزبان مهمانانی از دوردست‌های عالم هستی خواهد بود.  ضمیمه »
جدول رویداد های نجومی نیمه دوم آبان ماه سال 1391 ضمیمه »
جدول رویداد های نجومی نیمه اول آبان ماه سال 1391 ضمیمه »
زحل و عطارد جمعه چهاردهم مهرماه، مقارنه ي زيبايي را در افق غربي آسمان تهران ترتيب ميدهند. در ساعت 5 بعد از ظهر كمي قبل از غروب خورشيد هر دو اين اجرام در صورت فلكي دوشيزه يا سنبله قرار دارند و ارتفاع ع... ضمیمه »
بامداد چهاردهم مهرماه، الدبران علاقه مندان به نجوم را به هم نشيني با ماه دعوت مي كند. ماه با قدر 40/12- و الدبران با قدر 84/0 در افق جنوب غربي آسمان تهران قابل مشاهده هستند. بهترين زمان مشاهده اين مقا... ضمیمه »
سحرگاه چهارشنبه دوازدهم مهرماه، ناهيد به بزم برج شير دعوت میشود تا شبی را در کنار قلب شير بگذراند. این مقارنه زیبا را می توان دو ساعت قبل از طلوع خورشيد در ساعت 5 بامداد به تماشا نشست. ناهيد و قلب الا... ضمیمه »
صفحه 1 از 2اولین   قبلی   [1]  2  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3