Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار


اخبار علمی

 ناسا تواناترین و تنومندترین کاوشگر را به مریخ فرستاده است
ناسا سفر تاریخی به مریخ را در تاریخ 26 نوامبر با پرتاب آزمایشگاه علوم مریخ شروع کرد که یک کاوشگر به اندازۀ یک ماشین با نام کنجکاو را با خود حمل می کند. پرتاب از ایستگاه نیروی هوایی دماغۀ کاناورال از د... ضمیمه »
کاوشگر مریخ برای مطالعات کاملا تجهیز شده است
  تصویر بالا: تکنسین ها مشغول آزمایش رولور وسایل علمی در انتهای بازوی MSL هستند. وزن رولور 73 پوند بوده و قادر به حمل ماشین هاییست که خاک مریخ را برای جمع آوری اطلاعات لمس می کنند است. تصویر ... ضمیمه »
آزمایشگاه علوم مریخ در سلامت کامل 26/11/2011
عکس اول: آزمایشگاه علوم مریخ توسط موشک اطلس5 در آسمان به پرواز در می آید. این آزمایشگاه در تاریخ ششم آگوست 2012 به وقت جهانی به مریخ می رسد عکس دوم: آزمایشگاه علوم مریخ از ایستگاه نیروی هوایی کیپ ک... ضمیمه »
ماموریت جدید ناسا به منظور بررسی و تحقیق در مورد اینکه مریخ چگونه برای زیست نامساعد شد
ماموریت جدید ناسا، یکی به کاوش سطح و دیگری به چرخش به دور سیاره مریخ و فرو رفتن در جو بالایی آن خواهند پرداخت ضمیمه »
کمک کاوشگر چاندرا ناسا در اعلام بوجودآمدن یک سیاه چاله
جزئیات تازه ای از تولد یک سیاه چاله که میلیون ها سال پیش متولد شد پرده برداری شد ضمیمه »
ماه گرفتگی 19 آذر 1390
بهترین مناطق رصدي این دیده در شمال غربی آمریکا،آلاسکا شرق و جنوب شرقی آسیا(استرالیا،چین،مالزي)و خاورمیانه می باشد بهترین منطقه در ایران در نواحی شرقی کشوري می باشد. (ادامه مطلب) ضمیمه »
شفق قطبی قرمز رنگ زیبا
یک CME (خروج جرم از خورشید)بعد از ظهر 21اکتبر از خورشید جداشده و در 24 اکتبر حدود ساعتet pm2 به زمین برخورد کرد. ضمیمه »
ناسا رویدادهای قبل از پرتاب کاوشگر مریخ را به روز رسانی کرد
ناسا اطلاعات راجع به اخبار همایشها و سایر رویدادهای پرتاب کاوشگر کنجکاو  آزمایشگاه علوم مریخ را به روز رسانی کرده است ضمیمه »
ناسا می گوید دنباله دار النین (elenin) رفته و باید فراموش شود
ناسا می گوید دنباله دار النین (elenin) رفته و باید فراموش شود ضمیمه »
تلسکوپهای ناسا به حل معماهای ابرنو اختر قدیمی کمک کردند
معماهایی که نزدیک 2000سال پیش زمانی که ستاره شناسان چینی به وجود ستاره در حال انفجار در آسمان شهادت دادند آغاز شده بود، حالا حل شده است. رصدهای فروسرخ جدید ازتلسکوپ فضایی اسپیتزر ناسا و کاوشگر ارزیاب ... ضمیمه »
بارش شابی نور شمالی زمان فعالییت بارش: 19آذر_28مهر زمان اوج بارش: 20آبان تعداد بارش در ساعت: (zhr) 5 مختصات نقطه نور باران: 3ساعت، 52دقیقه، 22درجه سرعت اتمسفر شهاب ها : 29کیلومتر در ثانیه &nbs... ضمیمه »
بارش شهابی اسدی
زمان فعالیت بارش: 9آذر _15 آبان زمان اوج بارش : 25 آبان تعداد بارش در ساعت zhr) 20 : مختصات نقطه نور باران: 10 ساعت، 8 دقیقه، 22درجه سرعت اتمسفر شهاب ها: 71کیلومتر در ثانیه  ... ضمیمه »
در ماموریت هرشل مشخص شد که رشدکهکشانی آهسته و پایدار می باشد.
تلسکوپ فضایی فرو سرخ هرشل این موضوع را که کهکشانها همیشه برای تولد ستاره نیرومند نیاز به برهمکنش با یکدیگررا ندارند،کشف کرده است . این یافته ها فرض قدیمی که مدتها مد نظر بود را نقص کرده و تصویر با شکو... ضمیمه »
محققان جزئیات چگونگی فرو بردن یک ستاره توسط یک سیاهچاله دور را توضیح دادند.
دردو مطالعه ای که در تاریخ 25 آگوست در مجله طبیعت (nature) به چاپ رسیدند بینش جدیدی نسبت به حادثه کیهانی که در آن اشعه های ایکس ای که از اواخر ماه مارس به زمین می تابد بدست می آید. ماهواره تندروی ناسا... ضمیمه »
ماموریت ناسا برای مطالعه ماه از سطح تا هسته، به هوا پرتاب شد.
فضا پیمای (GRAL) در ساعت   a.m9:08َ روز شنبه 10 سپتامبر از کیپ کاناورال فلوریدا به هوا بر خاست تا ماه را با جزئیات بی سابقه ای مورد مطالعه قرار دهد. طبق برنامه فضا پیمای GRAIL-A شب سال نوری... ضمیمه »
 تلسکوپ هابل فیلم های بی سابقه ای از نمای جت های فراصوت از ستاره های جوان بدست آورد
فیلم های جدید که از سال ها تصویر برداری تلسکوپ فضایی هابل بدست آمده جزئیات جدیدی در مورد فرایند تولید ستاره ای فراهم آورده است ضمیمه »
در مرکز کهکشان مارپیچی 3393NGC سیاهچاله هایی قرار دارند. از آنجایی که این دو سیاهچاله 490سال نوری از هم فا صله دارنداینطور به نظر می رسد که آنها بقایای ترکیب دو کهکشان با جرم های متفاوت باشند که میلیو... ضمیمه »
دنباله دار LEVY P/2006.T1
این دنباله دار توسط دیوید راوی در اکتبر 2006 در آریزونا کشف شد ضمیمه »
ماموریت خردمند (wise) ناسا سردترین گروه ستاره ها را کشف نمود.
دانشمندان با استفاده از داده های کاوشگر (wise) فرو سرخ و گسترده میدان ناسا سردترین گروه اجسام شبه ستاره ای را کشف نموده اند که دمای بدن انسان است. ضمیمه »
تصاویر جدید کاوشگر چشم اندازهایی از فعا لیتهای دهانه ی آتشفشان را نشان می دهد.
کاوشگر فرصت (opportunity) مریخ متعلق به ناسا عکسهای جدیدی از عوارض فریبنده  سطح مریخ که مربوط به یک دهانه آتشفشانی کوچک نزدیک به لبه دهانه بزرگ آتشفشانی فعال می باشد را بدست آورد. ضمیمه »
صفحه 28 از 29اولین   قبلی   20  21  22  23  24  25  26  27  [28]  29  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3