Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار


اخبار علمی

چشمان تیز سوبارو، نشانه های سیارات غیر قابل مشاهده را تائید می کند
خم حلقه به وجود آمده از ستاره اچ آر 4796 ای احتمالا نتیجه یک یا چند سیاره دوار است که در حد فاصل حلقه, ذرات غبارش را به دنبال می کشد ضمیمه »
ضربان سیگنالی اشاره برکوچکترین سیاه چاله دارد
بر خلاف ضربان قلب انسان ،ضربان قلب یک سیاه چاله یک راز است.مشاهدات اخیرپیشنهاد کرد که لنگر گاه جهان، حداقل دو سیاه چاله با سیگنالهایی مشابه آنچه توسط الکتروکاردیوگرام اندازه گیری می شود،می باشد.علاوه ... ضمیمه »
پناهگاه گریلی محل کار زمستانی کاوشگرمریخ است
کاوشگرتحقیق مریخ ناسا، فرصت، دوربین هدایت شوندۀ خود رابرای گرفتن این عکس از نمای رو به شمال پناهگاه گریلی جاییکه این کاوشگر در طول پنجمین زمستان مریخی خود در آن کار می کند، استفاده نمود. این عکس تک... ضمیمه »
هسته صورتی سحابی امگا
دانش روزانه، 4 ژانویه 2012- یک تصویر جدید گرفته شده توسط تلسکوپ عظیم "ایی اس او" از سحابی امگا که یکی از دقیق تین تصاویریست که تا به حال از زمین گرفته شده است. این تصویر نمایانگر نواحی مرکزی معروف پرو... ضمیمه »
سال بزرگ کپلر
سال 2011 برای کپلر با کشفیات مهمی همراه بود. سال 2012 امیدبخش سالی با تحولات بیشتر است.  1 ژانویه 2012 سال بزرگ یعنی همین، سال 2011و با وعده نتایج مهیج تر در امسال برای گروه اعزامی ناسا به عنو... ضمیمه »
مانور حرکت مستقیم برای تاریخ 11 ژانویه به ثبت رسید
     این تصور یک هنرمند از فضاپیما آزمایشگاه علوم مریخ ناسا در حین دوره گردشش بین مراحل پرتاب و فرود نهایی بر سطح مریخ است گزارش وضعیت ماموریت      پاسادینا-... ضمیمه »
غول با چهار دنباله: کهکشان راه شیری، کهکشان همسایه کوتوله اش را می بلعد
علوم روزانه کهکشان راه شیری ، کهکشان کوتوله همسایه اش را می بلعد و شواهد آ ن در آسمان پراکنده شده است. یک تیم فضانوردی اخیرا کشف کرد دو جماعت از ستارگان در نیمکره جنوبی کهکشانی کوتوله های صورت فلکی ق... ضمیمه »
بافت محل فرود کنجکاو در دهانه کارتر، مشخص شده با بیضی
این نمای اریب و رو به جنوب از دهانه کارتر نشان دهنده محل فرود و برآمدگی صخره های پوشیده شده ای که آزمایشگاه علوم مریخ بازرسی می کند است. محل فرود در منطقه نرم،‌در جلوی تپه است(با یک بیضی نشان گذا... ضمیمه »
فضا پیمای GRAIL- A تا ماه، 24 ساعت فاصله دارد
با استفاده از تکنیک تشکیل – پروازی دقیق فضا پیمای GRAIL دو گانه میدان گرانشی ماه را همانطور که در این تصویر ساختگی نشان داده شده است ، نقشه برداری خواهد کرد. در ساعت p.m PST2:01 ،فضا پیمای GRAI... ضمیمه »
اولین سفینه GRAIL  ناسا وارد مدار ماه شد
تصویری ازماموریت GRAIL اولین سفینه از دو سفینه فضایی جهت مطالعه ماه،با جزییات بی نظیر وارد مدار قمری شد. بازیابی گرانش ناسا و آزمایشگاه داخلی(GRAIL)-سفینه فضایی برنامه اش را با موفقیت به اتمام رساند... ضمیمه »
فضاپیما دوقلو گریل ناسا بار دیگر به مدار ماه می پیوندد
     تصور هنرمند از گریل-ب در حال انجام عملیات شروع گردش به دور ماه. پاسادینا-کالیفرنیا. لحظه ای که دو فضاپیمای بازیابی جاذبه و آزمایشگاه داخلی ناسا احتراق موتور را طبق برنامه تک... ضمیمه »
ناسا اولین سیارات هم اندازه زمین در ماورای منظومه شمسی کشف نمود
این نمودار(نقشه )تصویر هنری از اولین سیاره های کشف شده هم اندازه زمین بدور ستاره ای شبیه خورشید در سیستم خورشیدی ما می باشد.(زمین و زهره) کپلر ناسا اولین سیارات هم اندازه زمین در مداری ستاره ای مشابه... ضمیمه »
ناسا میزبان تله کنفرانس پژوهشهای الحاق مدار ماه می باشد
GRAIL فضا پیمای دوتایی را وارد مدارهای دوگانه ی اطراف ماه می برد تا میدان گرانشی آن را با جزئیات  بی سابقه اندازه گیری کند. پادسنا- کالیفرنیا: ناسا در ساعت 11a.m PST(2 p.m EST) روز چهارشنبه ،28... ضمیمه »
فضاپیما کاسینی ناسا از سیاره زحل سال نو را تبریک می گوید
کالیفرنیا- پاسادینا: سیگنال های رادیویی فضاپیما کاسینی ناسا با وضوح خوب از میان منظومه خورشیدی عبور کرده و یک بسته از عکس های با شکوه را به زمین رساند. تصویر هایی که از تیم عکی برداری کاسینی بدست آمده... ضمیمه »
کاوشگر کنجکاو و طوفان خورشیدی(1)
     آزمایشگاه علوم مریخ ناسا، درون محفظه  پرتاب موشک اطلس 5، از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال، فلوریدا، 26 نوامبر 2011. کنجکاو از فراز موشک اطلس 5 در کیپ کاناورال پرتاب شد... ضمیمه »
انفجار خورشیدی، مقداری سی ام ایی را تقریبا همزمان با پرتاب آزمایشگاه علوم مریخ به سمت مریخ پرت کرد
هسلر سرمایه گذار اصلی شناساگر ارزیابی تابش کاوشگر کنجکاو است. این وسیله در اس دابلیو آر آی و دانشگاه کریستن آلبرتچز در کایل، آلمان ساخته شد که پرتو های کیهانی، نوترون ها، پروتون ها و دیگر ذرات را در ط... ضمیمه »
تلسکوپ های ناسا به یافتن یک کهکشان نادر در آغاز زمان کمک کردند.
این تصویر نشانگر یکی از دورترین کهکشان های شناخته شده است که جی ان-108036 نامیده می شود که سن آن به 750 میلیون سال پس از انفجار بزرگ تشکیل دهنده جهان بر می گردد. ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ های... ضمیمه »
کاوشگر مادون قرمز پر پهنا ناسا یک تاج گل کیهانی را ارائه می کند
ماموریت کاوشگر مادون قرمز پر پهنای ناسا نمایانگر سحابی تاج گل است. با اینکه نام رسمی آن برنارد 3، یا حلقه آی آر ای اس جی 159.6.-18.5 است. افراد ممکن است تاج گل را یک توده ابر سبز و قرمز تصور کنند. ست... ضمیمه »
تصویر قمرهای زحل توسط کاسینی گرفته شد
فضاپیمای کاسینی ناسا در روز دوشنبه 12 دسامبر سال 2011 با موفقیت عبور خود را از نزدیکترین فاصله ای که تا کنون ازقمر دیون زحل گذشته را کامل نمود و مسیر خود را به سمت منظومه زحل به طور زیگ زاگ ادامه داد ... ضمیمه »
تحقیق و بررسی کاوشگر مدارگرد  مریخ ناسا در فضا
این یک تصویر از نظریه سفینه آزمایشگاهی مریخ در طول فاز ماموریتی از ابتدا تا انتهای نزدیک شدن به مریخ است. پاسادانا- کالیفرنیا کاوشگر سیار ناسا شروع به دیده بانی پرتو افشانی فضا در طول سفر 8 ماهه اش... ضمیمه »
صفحه 26 از 28اولین   قبلی   19  20  21  22  23  24  25  [26]  27  28  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3