Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار


اخبار علمی

تصاویر جدیدی از فضاپیمای قدیمی ناسا
در گوشه سمت چپ ازتصویر فوق سکوی فضاپیمای سه پایه از کاوشگر اسپریت اکتشافی مریخ ناسا می باشد که در ژانویه 2004 فرود آمد.فضاپیما همچنان درخشان ،اما ،به دلیل جمع آوری غبار مارتین متمایل به قرمزاست. این... ضمیمه »
تصویر های آسمان نمای پلانک، گازهای سرد وابرهای اسرارآمیز را نشان می دهد.
تصویر-1 این تصویر آسمان نما توزیع گاز منوکسیدکربن (   co ) رانشان می دهد. یک مولکول توسط ستاره شناسان استفاده شده تا ابرهای مولکولی در آسمان دنبال شوند همان طور که توسط پلاک دیده می شود. ... ضمیمه »
عملکرد سفینه فضایی مجدداً حل شد
این تصویر هنری از کاوشگر کنجکاو آزمایشگاه علمی مریخ ناسا ،یک رباط همراه برای بررسی و تحقیق در مورد وجود زندگی میکروبیولوژیکی در گذشته و حال در مریخ می باشد. گزارش پایه از ماموریت آزمایشگاهی علمی مریخ... ضمیمه »
سفینه گودارد ناسا به مرکز پرواز کرد
کپلر ناسا  اعلام کرد11 منظومه سیاره ای ،میزبان 26 سیاره است.   منظومه سیاره ای کپلر:تصویر هنریسیستم چند گانه سیاره کشف شده توسط ماموریت کپلر ناسا را نشان می دهد. مدار منظومه سیاره ای کپ... ضمیمه »
گزارش عملکرد ماموریت علمی مریخ:روش و مسیر عالی ، تطبیق و اصلاح به تعویق افتاده
کنجکاو:کاوشگر بعدی مریخ ضمیمه »
گزارش پایگاه ماموریت کاسینی
مهندسین ماموریت کاسینی ناسا در حال بررسی تشخیصی آزمایشی قسمتی از سیستم رادیویی از سفینه هستند که سیگنالهای آن در طول عبور از مسیر زمین در اواخر دسامبر دیده نشده اند.این سفینهدر ارتاط با زمین بوده است ... ضمیمه »
سفینه فضایی بزرگترین مانورش را کامل کرد
تصویر هنری سمت چپ آزمایشگاه سفینه فضایی را در طول سفرش از زمین به مریخ و تصویر سمت راست ،ماموریت کاوشگر کنجکاو ،که در حال فعالیت بعد از فرود آمدن به مریخ است. گزارش عملکرد ماموریت سفینه فضایی آزمایش... ضمیمه »
کاوشگرمریخ ناسا رگه هایی از مواد معدنی رسوب شده در آب را پیدا کرد
پاسادنا- کالیفرنیا: کاوشگر تحقیق مریخ ناسا، فرصت، رگه های براقی از مواد معدنی را پیدا کرده است که ظاهراً سنگ گچ رسوب کرده در آب می باشد. آنالیز این رگه به تقویت درک تاریخچۀ محیطهای مرطوب بر روی مریخ ک... ضمیمه »
خداحافظ جستجوگر رسی
این هم یک کنایه برای شما:در این هفته، در طول یکی از جلسات انجمن ستاره شناسی آمریکا، محققین یک سیاه چاله سحرآمیز ملقب به H1743-322را توصیف کردند که در سال 2009 دو حباب مواد به شدت داغ را به بیرون پرت ک... ضمیمه »
سفینه فضایی بزرگترین مانورش را کامل کرد
تصویر هنری سمت چپ آزمایشگاه سفینه فضایی را در طول سفرش از زمین به مریخ و تصویر سمت راست ،ماموریت کاوشگر کنجکاو ،که در حال فعالیت بعد از فرود آمدن به مریخ است. ضمیمه »
کاوشگرمریخ ناسا رگه هایی از مواد معدنی رسوب شده در آب را پیدا کرد
پاسادنا- کالیفرنیا: کاوشگر تحقیق مریخ ناسا، فرصت، رگه های براقی از مواد معدنی را پیدا کرده است که ظاهراً سنگ گچ رسوب کرده در آب می باشد. آنالیز این رگه به تقویت درک تاریخچۀ محیطهای مرطوب بر روی مریخ ک... ضمیمه »
اسناد ویدئویی، سفر سه ساله کاوشگر ناسا در مریخ
نزدیک شدن به دهانه اندور(Endeavour) سول  2680      این عکس که از دوربین هدایتگر کاوشگر محقق ناسا، آپورتونیتی بدست آمده، نشانگر نمای روبه رو در یک روز قبل از اینکه کاوشگر به ل... ضمیمه »
کاوشگر فرصت مریخ ناسا شروع به مطالعه دهانه مارتین نمود
مطالعه مقدماتی کاوشگر فرصت مریخ ناسا در موقعییت جدیدش ،ترکیبات متفاوتی در سطح مریخ را نسبت به آنچه روبات درهفت سال و نیم سیاحت اکتشافیش بدست آورده بود ، نشان داد. کاوشگر فرصت سه هفته پیش در لبه دهانه... ضمیمه »
ناسا جایزه بهترین نرم افزار سال را اهدا می کند
عکس برداری AEGIS از مریخ ضمیمه »
چشمان تیز سوبارو، نشانه های سیارات غیر قابل مشاهده را تائید می کند
خم حلقه به وجود آمده از ستاره اچ آر 4796 ای احتمالا نتیجه یک یا چند سیاره دوار است که در حد فاصل حلقه, ذرات غبارش را به دنبال می کشد ضمیمه »
ضربان سیگنالی اشاره برکوچکترین سیاه چاله دارد
بر خلاف ضربان قلب انسان ،ضربان قلب یک سیاه چاله یک راز است.مشاهدات اخیرپیشنهاد کرد که لنگر گاه جهان، حداقل دو سیاه چاله با سیگنالهایی مشابه آنچه توسط الکتروکاردیوگرام اندازه گیری می شود،می باشد.علاوه ... ضمیمه »
پناهگاه گریلی محل کار زمستانی کاوشگرمریخ است
کاوشگرتحقیق مریخ ناسا، فرصت، دوربین هدایت شوندۀ خود رابرای گرفتن این عکس از نمای رو به شمال پناهگاه گریلی جاییکه این کاوشگر در طول پنجمین زمستان مریخی خود در آن کار می کند، استفاده نمود. این عکس تک... ضمیمه »
هسته صورتی سحابی امگا
دانش روزانه، 4 ژانویه 2012- یک تصویر جدید گرفته شده توسط تلسکوپ عظیم "ایی اس او" از سحابی امگا که یکی از دقیق تین تصاویریست که تا به حال از زمین گرفته شده است. این تصویر نمایانگر نواحی مرکزی معروف پرو... ضمیمه »
سال بزرگ کپلر
سال 2011 برای کپلر با کشفیات مهمی همراه بود. سال 2012 امیدبخش سالی با تحولات بیشتر است.  1 ژانویه 2012 سال بزرگ یعنی همین، سال 2011و با وعده نتایج مهیج تر در امسال برای گروه اعزامی ناسا به عنو... ضمیمه »
مانور حرکت مستقیم برای تاریخ 11 ژانویه به ثبت رسید
     این تصور یک هنرمند از فضاپیما آزمایشگاه علوم مریخ ناسا در حین دوره گردشش بین مراحل پرتاب و فرود نهایی بر سطح مریخ است گزارش وضعیت ماموریت      پاسادینا-... ضمیمه »
صفحه 26 از 29اولین   قبلی   20  21  22  23  24  25  [26]  27  28  29  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3