Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار


اخبار علمی

نامه هایی به زمین نوشته ی فضانورد دن پتیت
به دنبال رد پای ستارگان ضمیمه »
شفق شمالی یکی از وقایع شگفت انگیز با درخشندگی سبزو قرمزوبا نور سوسوزن  خواب آور در میان آسمان شب قابل رویت است. برای مدت طولانی ای تماشاگران آسمان می گفتندکه این بزرگ ترین نمایش بر روی زمین می با... ضمیمه »
آپولو16 : جوان بر روی ماه واقعاً چه معنایی دارد؟
توضیح شکل: منطقۀ کنارۀ جنوب شرقی دهانۀ اشعۀ شمال که توسط فضانورد آپولوی 16 جان بانگ وچارلی دوک مورد تحقیق قرار گرفت در یک تصویر جدید با ارتفاع کم نشان داده شد. این منطقه نشان داده شده 300 متر پهنا دار... ضمیمه »
طوفان ژئومغناطیسی تعدیل یافته در زمین
طوفانهای ژئومغناطیسی در زمین ودرحال حاضردرآهنگG2 (معتدل) در مقیاس G1 تاG5 می باشند. این ناشی از فوران  جرم از هالۀ خورشید است که در ساعت EST P.m 1در روز10 مارس2012 شروع شد که در ارتباط با دو شرار... ضمیمه »
کاسینی مقادیری از هوای تازه را بر روی دیون آشکار نمود
این منظره نقص های زمین ساخت ودهانه هارا برروی دیون مشخص می کند، یک جهان یخی که بدون شک فعالیت زمین شناسی تجربه شده  ای از زمان شکل گیری اش داشته است. فضا پیمای کاسینی ناسا یونهای مولکولی اکسیژن ... ضمیمه »
هستۀ مادۀ تاریک تعریف ها را به چالش می کشد
ستاره شناسان با استفاده از داده های تلسکوپ هابل ناسا آنچه که به نظر انبوهی از مادۀ تاریک به جا مانده از یک برخورد بین خوشه های پرجرم از کهکشانها می باشد را رصد کرده اند. نتایج می توانند، نظریه هایی که... ضمیمه »
تلسکوپ فضایی چانداری ناسا سریع ترین طوفان از جرم ستاره ای سیاهچاله را پیدا کرد
ستاره شناسان با استفاده از رصدگر اشعۀ x  چاندرای ناسا سریع ترین طوفانی که از یک دیسک اطراف یک جرم ستاره ای سیاهچاله به بیرون وزیده می شود و تا به حال کشف شده را کشف نمودند . این نتیجه کاربردهای م... ضمیمه »
تصاویر جدیدی از فضاپیمای قدیمی ناسا
در گوشه سمت چپ ازتصویر فوق سکوی فضاپیمای سه پایه از کاوشگر اسپریت اکتشافی مریخ ناسا می باشد که در ژانویه 2004 فرود آمد.فضاپیما همچنان درخشان ،اما ،به دلیل جمع آوری غبار مارتین متمایل به قرمزاست. این... ضمیمه »
تصویر های آسمان نمای پلانک، گازهای سرد وابرهای اسرارآمیز را نشان می دهد.
تصویر-1 این تصویر آسمان نما توزیع گاز منوکسیدکربن (   co ) رانشان می دهد. یک مولکول توسط ستاره شناسان استفاده شده تا ابرهای مولکولی در آسمان دنبال شوند همان طور که توسط پلاک دیده می شود. ... ضمیمه »
عملکرد سفینه فضایی مجدداً حل شد
این تصویر هنری از کاوشگر کنجکاو آزمایشگاه علمی مریخ ناسا ،یک رباط همراه برای بررسی و تحقیق در مورد وجود زندگی میکروبیولوژیکی در گذشته و حال در مریخ می باشد. گزارش پایه از ماموریت آزمایشگاهی علمی مریخ... ضمیمه »
سفینه گودارد ناسا به مرکز پرواز کرد
کپلر ناسا  اعلام کرد11 منظومه سیاره ای ،میزبان 26 سیاره است.   منظومه سیاره ای کپلر:تصویر هنریسیستم چند گانه سیاره کشف شده توسط ماموریت کپلر ناسا را نشان می دهد. مدار منظومه سیاره ای کپ... ضمیمه »
گزارش عملکرد ماموریت علمی مریخ:روش و مسیر عالی ، تطبیق و اصلاح به تعویق افتاده
کنجکاو:کاوشگر بعدی مریخ ضمیمه »
گزارش پایگاه ماموریت کاسینی
مهندسین ماموریت کاسینی ناسا در حال بررسی تشخیصی آزمایشی قسمتی از سیستم رادیویی از سفینه هستند که سیگنالهای آن در طول عبور از مسیر زمین در اواخر دسامبر دیده نشده اند.این سفینهدر ارتاط با زمین بوده است ... ضمیمه »
سفینه فضایی بزرگترین مانورش را کامل کرد
تصویر هنری سمت چپ آزمایشگاه سفینه فضایی را در طول سفرش از زمین به مریخ و تصویر سمت راست ،ماموریت کاوشگر کنجکاو ،که در حال فعالیت بعد از فرود آمدن به مریخ است. گزارش عملکرد ماموریت سفینه فضایی آزمایش... ضمیمه »
کاوشگرمریخ ناسا رگه هایی از مواد معدنی رسوب شده در آب را پیدا کرد
پاسادنا- کالیفرنیا: کاوشگر تحقیق مریخ ناسا، فرصت، رگه های براقی از مواد معدنی را پیدا کرده است که ظاهراً سنگ گچ رسوب کرده در آب می باشد. آنالیز این رگه به تقویت درک تاریخچۀ محیطهای مرطوب بر روی مریخ ک... ضمیمه »
خداحافظ جستجوگر رسی
این هم یک کنایه برای شما:در این هفته، در طول یکی از جلسات انجمن ستاره شناسی آمریکا، محققین یک سیاه چاله سحرآمیز ملقب به H1743-322را توصیف کردند که در سال 2009 دو حباب مواد به شدت داغ را به بیرون پرت ک... ضمیمه »
سفینه فضایی بزرگترین مانورش را کامل کرد
تصویر هنری سمت چپ آزمایشگاه سفینه فضایی را در طول سفرش از زمین به مریخ و تصویر سمت راست ،ماموریت کاوشگر کنجکاو ،که در حال فعالیت بعد از فرود آمدن به مریخ است. ضمیمه »
کاوشگرمریخ ناسا رگه هایی از مواد معدنی رسوب شده در آب را پیدا کرد
پاسادنا- کالیفرنیا: کاوشگر تحقیق مریخ ناسا، فرصت، رگه های براقی از مواد معدنی را پیدا کرده است که ظاهراً سنگ گچ رسوب کرده در آب می باشد. آنالیز این رگه به تقویت درک تاریخچۀ محیطهای مرطوب بر روی مریخ ک... ضمیمه »
اسناد ویدئویی، سفر سه ساله کاوشگر ناسا در مریخ
نزدیک شدن به دهانه اندور(Endeavour) سول  2680      این عکس که از دوربین هدایتگر کاوشگر محقق ناسا، آپورتونیتی بدست آمده، نشانگر نمای روبه رو در یک روز قبل از اینکه کاوشگر به ل... ضمیمه »
کاوشگر فرصت مریخ ناسا شروع به مطالعه دهانه مارتین نمود
مطالعه مقدماتی کاوشگر فرصت مریخ ناسا در موقعییت جدیدش ،ترکیبات متفاوتی در سطح مریخ را نسبت به آنچه روبات درهفت سال و نیم سیاحت اکتشافیش بدست آورده بود ، نشان داد. کاوشگر فرصت سه هفته پیش در لبه دهانه... ضمیمه »
صفحه 24 از 27اولین   قبلی   18  19  20  21  22  23  [24]  25  26  27  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3