Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار


اخبار علمی

کاسینی اقیانوس های احتمالی زیر سطحی را در سطح قمر کیوان پیدا کرد
این تصویر هنری نظریه ای که در مورد لایه های زیرین تیتان است که توسط اطلاعاتی که از فضاپیما کاسینی ناسا بدستمان رسیده کشیده شده است. کره رنگارنگ تیتان بزرگترین قمر کیوان، در حال عبور از جلوی سیاره و ح... ضمیمه »
سیارات کوچک برای شکل گرفتن به ستارگان با عناصر فلزی سنگین نیازی ندارند
واشنگتون- در گذشته تصور می شد که سیارات کوچکی مثل زمین در حول ستارگانی که از نظر عناصر فلزی سنگین مثل آهن و سیلیکون غنی بوده اند شکل گرفته اند. با این حال، رصدهای اخیر روی زمین  ترکیب شده با اطلا... ضمیمه »
ستاره شناسان یک جفت سیاره عجیب را پیدا کردند
پلنترایز: این تصویر هنری کپلر 36c را در حالی که گویی از سطح سیاره مجاور آن یعنی کپلر 36b به آن می نگریم نشان می دهد ضمیمه »
نشست علمی باشگاه نجوم
بیستمین نشست علمی باشگاه نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود ضمیمه »
فضاپیما ناسا وجود یخ را در حفره ماه فاش کرد
واشینگتون- فضاپیما مدارگرد اکتشافی ماه ناسا(LRO) اطلاعاتی را ارسال کرده است که نشان می دهد، 22 درصد سطح یکی حفره های نیمکره جنوبی ماه را یخ تشکیل داده است. تیم ناسا و دانشمندان دانشگاه با استفاده از ... ضمیمه »
برگزاری بیستمین جلسه باشگاه نجوم
باشگاه نجوم تیر ماه 1390مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ضمیمه »
معرفی استاد احمد دالکی (پدر نجوم آماتوری ایران)
بنیانگذار مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و همچنین آسمان نمای تهران مربوط به سازمان جغرافیایی  ضمیمه »
تلسکوپ هابل یک اخگر نورانی در اطراف کهکشان مارپیچی شناسایی نمود
این تصویر توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا/ای اس آ گرفته شده که تصویر باجزییات بازوهای مارپیچی بر روی یک طرف از کهکشان M99 را نشان می دهد.  M99 با طرح مارپیچ بزرگ و بازوهای مارپیچی کاملاً واضح و بزرگ ... ضمیمه »
سیاره زهره قدم زنان  از مقابل خورشید گذر کرد
اوج گذر، ساعت هشت و شش دقیقه صبح در تهران ضمیمه »
چهارمين همايش انرژي خورشيدي در  مركز علوم و ستاره‌شناسي تهران
با آفتاب همسايه شو  ضمیمه »
غروب جمعه 12خرداد ماه، بار دیگر آسمان جلوه ی دیگری از زیباییهای خود را نمایان میکند، این بار سیاره ناهید و تیر با فاصله زاویه ای 26/. درجه در نزدیک ترین فاصله ممکن از یکدیگر قرار می گیرند. شامگاه 12 ... ضمیمه »
نوزدهمین نشست علمی باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با موضوع گذر زهره برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم  و ستاره شناسی تهران در این برنامه که روز چهار شنبه سوم خرداد ماه سال جاری با حضور جمعی از علاقه مندان به علم ستاره شناسی برگزار شد، پدیده گذر زهره در نشست علمی دان... ضمیمه »
آخرین گذر قرن در آسمان تهران رصد می شود
آسمان تهران چهارشنبه – 17خرداد ماه-  شاهد عبور ناهید از مقابل خورشیداست و امکان رصد آن براي علاقمندان فراهم شده است.  به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران  این گذر ... ضمیمه »
عبور ناهید از مقابل خورشید
آخرین گذر قرن عبور ناهید از مقابل خورشید ملاقات بعد، 105 سال دیگر ضمیمه »
     واشینگتون- ستاره شناسان شواهد محکمی از یک سیاه چاله عظیم در حال خرد کردن یک ستاره که بیش از حد به آن نزدیک شده بود جمع کرده اند.      سیاه چاله های عظیم که بین... ضمیمه »
روز شمار فرود کاوشگر بهرام کنجکاو ناسا
کنجکاو، کاوشگر بزرگی که در این تصویر ساختگی بهرام مشخص است لحظه‌ای که کاوشگر کنجکاو ناسا بر روی سطح فرود می‌آید را نشان می‌دهد. در ساعتp.m. PDT 10:31، 27 آوریل (p.m. EDT01:31)، آزمایشگ... ضمیمه »
قلب تاریک برخورد کیهانی
کهکشان جالب قنطورس در اشعه های مادون قرمز دور برد و ایکس ضمیمه »
هابل به داخل یک ابر ستاره ای نگاهی می اندازد
ستاره های درخشانی که درون چیزی مه مانند در آسمان شب می درخشند جزئی از دسته بندی ستاره ها در یکی از بزرگترین منطقه های تولد ستارگان که تا کنون شناخته شده است از ابر ماژلانی بزرگ(LMC) است. یک کهکشان کوچ... ضمیمه »
کاسینی با موفقیت بر فراز انسلادوس(یکی از قمر زحل) پرواز می کند
این تصویر توسط فضاپیما کاسینی ناسا در 14 آوریل 2012 گرفته شده است. دوربین به سمت انسلادوس از فاصله 120808 کیلومتری  عکس گرفته شده است. این تصویر توسط فضاپیما کاسینی ناسا در 14 آوریل 2012 گرف... ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در جشن روز جهانی نجوم رصدخانه زعفرانیه شرکت داشت
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در جشن روز جهانی نجوم رصد خانه زعفرانیه شرکت داشت. این برنامه از ساعت 14 آغاز و تا ساعت 22 ادامه داشت. برگزاری رصد خورشید، برگزاری رص... ضمیمه »
صفحه 23 از 27اولین   قبلی   18  19  20  21  22  [23]  24  25  26  27  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3