Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

19

20آبان98،ویژه برنامه گذر عطارد از مقابل خورشید

20آبان98،ویژه برنامه گذر عطارد از مقابل خورشید

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران عصر دوشنبه 20آبان ماه98 ساعت 15ویژه برنامه ای به مناسبت گذر عطارد از مقابل خورشید در موزه دارآباد به دلیل افق دید بهتر برگزار می کند. این برنامه می تواند برای منجمان آماتور و حتی بسیاری از عموم شهروندان از جذابیت خاصی برخوردار باشد. در مورد زمان عبور سیاره عطارد از مقابل خورشید : تماس اول و  مماس شدن سیاره عطارد با خورشید ساعت ۱۶:۰۵ دقیقه صورت می گیرد که البته از درون تلسکوپ های مجهز به فیلترهای مخصوص می توان این لحظه را به صورت دقیق مشاهده کرد. تماس دوم یعنی قرارگیری کامل سیاره عطارد در مقابل خورشید ساعت ۱۶:۰۷ دقیقه روی می دهد و تا ساعت ۱۷ رصدگران کشور قادر به مشاهده عبور سیاره عطارد از مقابل خورشید هستند .  علاقه مندان می توانند با تلسکوپ های خود در برنامه شرکت کنند و از حضور کارشناسان باشگاه نجوم برای رصد گذر عطارد از مقابل خورشید و رصد سیارات بعد از غروب کمک بگیرند و یا با کمک به سایر علاقه مندان ما را در این برنامه ترویج علمی یاری نمایند. حضور در این برنامه آزاد و به صورت رایگان است و جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر و همچنین در صورت ابری شدن هوا که مانع از اجرای برنامه می شود، یک روز قبل در صفحات مجازی و سایت مرکز به نشانی sactehran.ir   اطلاع رسانی می شود. شهروندان علاقه مند برای حضور در این برنامه می توانند ساعت 15 به نشانی میدان نیاوران، خیابان داراباد،بعداز آجودانیه،خیابان موزه، موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد مراجعه نمایند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (173)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3300
  • 20آبان98،ویژه برنامه گذر عطارد از مقابل خورشید

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3