Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

24

تجلیل از پیشکسوتان علم در همایش روز جهانی نجوم

تجلیل از پیشکسوتان علم در همایش روز جهانی نجوم

    به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در جشنواره روز جهانی نجوم که در روز جمعه20  اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد، از اساتید و شخصیتهای نجومی و علمی چون استاد احمد دالکی(پدر نجوم آماتوری ایران) و دکتر علی میثمی(پدر زمین شناسی ایران) تجلیل شد. جناب آقای مهندس دالکی به عنوان یکی از شاخص ترین و ماندگارترین چهره های ستاره شناسی ایران است و خدمات ارزشمندی به پیشرفت علم ستاره شناسی و فضا اهداء کرده و بنیادهای جدید و ماندگاری بنا نهاده است. مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بر خود لازم دانست تا از ایشان به پاس زحمات فراوانشان در این عرصه قدردانی کند و مدیریت مرکز علوم بدین وسیله از حضور گرم، صمیمی و موثر این استادان فرهیخته در مرکز علوم سپاسگزاری کرد. مهندس دالکی متولد1315 اولین درجه مهندسی خود را در رشته کشاورزی از دانشگاه شیراز گرفته است و سپس دو دوره مهندسی، یکی در نقشه برداری هوایی و دیگری تفسیر عکس های هوایی را در انستیتوی هوافضای_ هلند گذرانده و سپس دوره سنجش از راه دور و استفاده از تصاویر ماهواره ای را در آمریکا دیده است. جناب آقای دکتر علی میثمی دارای مدرک کارشناسی رشته زمین شناسی از دانشگاه تهران ، کارشناسی ارشد رشته میکربیواستراتیگرافی از دانشگاه پیرماری کوری پاریس و دکتری رشته بیواستراتیگرافی از دانشگاه سوربن فرانسه  است. وی  عضوهیئت علمی گروه زمین شناسی دانشسرای عالی تهران، عضوانجمن فارغ تحصیلان دانشگاه سوربن فرانسه  و عضوانجمن زمین شناسی ایران است.

وی موسس موزه زمین شناسی موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد بوده و آزمایشگاه زمین شناسی دانشسرای مختلف را راه اندازی کرده است.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (91)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3253
  • تجلیل از پیشکسوتان علم در همایش روز جهانی نجوم
  • تجلیل از پیشکسوتان علم در همایش روز جهانی نجوم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3