Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

19

فضاپیمای افقهای تازه ناسا نخستین تصویر از جرم در حال پرواز در کمربند کوییپر را به دست آورد

فضاپیمای افقهای تازه ناسا نخستین تصویر از جرم در حال پرواز در کمربند کوییپر را به دست آورد
فضاپیمای افقهای تازه اولین جرم هدف از کمربند کوییپر را به نام Ultima Thule شناسایی و تصویر برداری نمود.
تصویر سمت چپ ترکیبی از 48 تصویر می باشد که با دوربین  LORRIفضاپیمای افقهای تازه گرفته شده. هر یک از تصویرها زمان نوردهی ای برابر 29.967 ثانیه دارد که در 16 آگوست 2018 گرفته شده اند. جسم Ultima Thule در مرکز مربع بوده و در سمت چپ بالای ستاره ای است که حدود17 برابر از آن روشن تر است. در زمان عکسبرداری Ultima Thule از فضاپیمای افقهای تازه 172 میلیون کیلومتر و از خورشید 5/6 میلیارد کیلومتر فاصله دارد.
دانشمندهای تیم این ماموریت از اینکه این فضاپیما با دوربین LORRI از فاصلۀ 100 میلیون مایلی و از میان پیش زمینه چگال ستاره ای توانسته است جسمی چنین کم نور را شناسایی نماید به وجد آمده اند.
کاووش جرم Ultima Thule از کمربند کوییپر، دورترین جرم سیاره ای می باشد که تا به امروز در تاریخ مورد کاوش قرار گرفته است و این خود رکورد فضاپیمای افقهای تازه از کاووش پلوتو در سال 2015 را حدود یک میلیارد مایل می شکند. همچنین این تصویر برداری رکورد دورترین تصویر برداری از خورشید را که مربوط به تصویر Pale Blue Dot از فضاپیمای وُیجر 1 در سال 1990 از زمین بود را می شکند. دورترین تصویر از زمین مربوط به افقهای تازه در دسامبر 2017 می باشد. 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (132)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3176
  • فضاپیمای افقهای تازه ناسا نخستین تصویر از جرم در حال پرواز در کمربند کوییپر را به دست آورد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3