Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

07

نشست تخصصی تهران و نجوم

نشست تخصصی تهران و نجوم
چهل و چهارمین نشست تخصصی تهران شناسی در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با عنوان (تهران و نجوم) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در این نشست که عصر سه شنبه 6 شهریور 97 از ساعت 17 با عنوان (تهران و نجوم) در تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار شد جناب آقای دکتر محمود منیعی(دبیر نشستهای تخصصی تهران شناسی و مشاور ارشد شهردار منطقه یک) ضمن تاکید در خصوص اهمیت گردشگری و شناخت جاذبه های تهران صحبتهایی پیرامون مجموعه نشست های تهران شناسی و هدف از برگزاری این نشستها ارائه دادند.
سپس مهندس امیرحسین چیذری(مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران) به عنوان میزبان در کنار مهندس احمد دالکی جلسه را ادامه دادند.
مهندس چیذری ابتدا به معرفی اجمالی مرکز علوم و ستاره شناسی پرداخت و صحبتهایی پیرامون پیدایش مرکز، فعالیتهای مرکز، مخاطبین و جایگاه مرکز علوم در بین دیگر مراکز علمی ارائه دادند و پس از آن به معرفی جناب مهندس احمد دالکی (پدر نجوم آماتوری ایران و بنیانگذار مرکز علوم و ستاره شناسی تهران) پرداختند.
ایشان مهندس دالکی را به عنوان یکی از فرهیخته ترین و فعالترین اشخاصی که 50 سال از عمرشان را در زمینه نجوم فعالیت داشتند معرفی کردند و از ایشان به پاس زحمات چندین ساله برای مرکز علوم و ستاره شناسی تهران تقدیر و تشکر کردند و در ادامه به پرسش و پاسخ با مهندس دالکی پرداختند. بخشی از این پرسش و پاسخها مربوط به زندگی و فعالیتهای نجومی مهندس دالکی و برخی سوالات تخصصی در زمینه علم نجوم بود.
در انتها میهمانان به بازدید از کلیه سالنهای علمی مرکز علوم و ستاره شناسی پرداختند و با توضیحات مهندس چیذری و آقای حسینمردی(کارشناس علمی مرکزعلوم) با بخشهای مختلف مرکز آشنا شدند.
در این مراسم آقایان مهندس مجتبی توسلی(معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک)، دکتر علی میثمی(زمین شناس و عضو هیئت علمی موزه داراباد)، دکتر مجید نوائیان(مدیر موزه طبیعت و حیات وحش داراباد)، نعمت الله دارش(شهردار ناحیه 4 منطقه یک) و علاقه مندان به حوزه تهران شناسی نیز حضور داشتند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (220)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3168
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم
  • نشست تخصصی تهران و نجوم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3