Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

30

برگزاری نشست علمی باشگاه نجوم با عنوان پلاسما اختر فیزیک – پنجشنبه 1 شهریور97

برگزاری نشست علمی باشگاه نجوم با عنوان پلاسما اختر فیزیک – پنجشنبه 1 شهریور97
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، نشست ماهانه باشگاه نجوم، روز پنجشنبه اول شهریور ماه97، ساعت 15 الی21 با حضور جمعی از منجمان آماتور، مدرسان نجوم و علاقه مندان به علم ستاره شناسی در تالار کهکشـان برگزار می شود.
مباحثی که در این نشست به آن ها پرداخته می شود پیرامون ابرنواخترها و فیزیک ستارگان، فیزیک فضا و مگنتوسفر زمین، کیهان شناسی پلاسما و کاربرد آزمایشات پلاسما در علم نجوم، فیزیک جو و هواشناسی و دنباله دارها خواهد بود.
انجام کار پژوهشی سرلوحه و هدف اصلی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران است، بنابراین هدف اصلی از انجام این نشست جذب پژوهشگران به عنوان عضو علاقه مند و انجام پیشنهادهای تحقیقاتی ایشان است.
لازم به ذکر است در پایان هر سخنرانی و همچنین در طول برنامه موضوعات پژوهشی مرتبط با مباحث ارائه شده در نشست به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد .
 مدیر مرکز علوم افزود: سخنرانان خارجی به صورت ویدئوکنفرانس زنده و به زبان انگلیسی ارائه خواهند داشت.
معرفی سخنرانان:
والاس تورنهیل دارای مدارک تحصیلات تکمیلی فیزیک و فلسفه علم از دانشگاه کانبرای استرالیا است، زمینه پژوهشی وی درباره نقش الکترومغناطیس و پلاسما در اخترفیزیک و همچنین درباره جریان شناسی مدل های علمی در فلسفه علم است، تورنهیل عضو پیوسته معتبرترین انجمن علمی جهان یعنی IEEE است .
مایکل کلارژ، دارای مدرک دکترای فیزیک از دانشگاه Brandis امریکا است، وی پژوهشگر ارشد انستیتو تحقیقاتی Ronin و همچنین عضو ارشد پروژه بزرگ سافایر امریکا در زمینه پلاسما اخترفیزیک است.
ارائه این سخنرانی به زبان انگلیسی و به صورت ویدئوکنفرانس زنده خواهد بود.
محمدرضا شفیع زاده، برنده جایزه بین المللی پروژه آذرخش در سال ۲۰۱۵ آریزونای امریکا، کارشناسی مهندسی فیزیک پلاسما و دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه زنجان با موضوع پژوهشی “دولایه های پلاسما در مگنتوسفر سیارات” است.
شیرین زندیان، کارشناسی ارشد هواشناسی از دانشگاه یزد است که سخنرانی خود را با موضوع پژوهشی “اثرات رعد و برق و بی هنجاری های یون سپهری” ارائه می کند.
سبا حفیظی، دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوفیزیک موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، دارای سابقه پژوهشی در زمینه علوم سیاره ای و ارائه مقاله به ژورنال های بین المللی در زمینه سیارک ها و پژوهش در زمینه بر هم کنش های الکترومغناطیسی دنباله دار ها و ارائه مقاله در کنفرانس اخترفیزیک ایران، مترجم کتاب “دنباله دارهای الکتریکی”
کیارش دانش فارغ التحصیل رشته فیزیک دانشگاه مازندران، از اعضای فعال باشگاه نجوم ساری، مترجم 
کتاب( Astrophysical Plasmas پلاسمای اخترفیزیکی) دانشگاه لندن، با مشاوره یکی از نگارندگان و پژوهشگر در زمینه ستارگان نارس و ارائه مقاله در کنفرانس داخلی، موضوع ارائه وی در این نشست ستارگان نارس خواهد بود.
پس از سخنرانیها رصد آسمان شب توسط کارشناسان رصدی برای علاقه مندان اجرا خواهد شد.
ورود برای عموم در این برنامه آزاد است و علاقه‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینستاگرام مرکز علوم  sactehran.irمراجعه نمایند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (170)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3162
  • برگزاری نشست علمی باشگاه نجوم با عنوان پلاسما اختر فیزیک – پنجشنبه 1 شهریور97

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3