Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

10

اجرای چتر آسمان نما در همایش روز جهانی نجوم

اجرای چتر آسمان نما در همایش روز جهانی نجوم

به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، روز پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه، پس از همایش روز جهانی نجوم، چتر بادی آسمان نما، توسط کارشناسان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برای علاقه مندان به نجوم اجرا شد. در این برنامه بازدیدکنندگان به چند گروه تقسیم شده و از این چتر آسمان نما دیدن کردند. 

ترویج علم نجوم و همچنین تنوع بخشی به فعالیت های مرکز از اهداف اجرای این چتر 
آسمان نما است.
در این آسمان نما اعضای علاقه‌مند به علم نجوم با نشستن در زیر این چتر مهمان ستارگان و سیارات آسمانی می شوند. آشنایی با صورت‌های مختلف فلکی و پاسخگوئی به سوالات ذهنی مردم در باره علم نجوم در این برنامه توسط کارشناسان صورت گرفت.
 
امروزه هیچ مرکز آموزش ستاره شناسی بدون داشتن یک شبیه ساز آسمان کامل نخواهد بود. اگر رصدخانه کارگاه پژوهش نجومی یک مرکز علمی باشد، آسمان نما کلاس رصد آسمان خواهد بود. حتی با وجود آلودگی نوری آسمان شهرهای بزرگ، که تنها ستارگان پرنور معدودی را می توان با چشم غیر مسلح دید، بدون خارج شدن از شهر، می توان دانش آموزان را به طور مستمر به داخل آسمان نما برده و آن ها را در معرض تجربه رصد آسمان شب قرار داد.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، دارای یک افلاک نمای ثابت به نام تالار کهکشان و یک آسمان نمای پرتابل به نام چتر بادی آسمان نما می باشد.
قابل ذکر است، اجرای فوق‌العادۀ این چتر بازدیدکنندگان را بسیار تحت تاثیر قرار داد واستقبال قابل توجهی از این آسمان نمای بادی شد.
 
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (873)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3122
  • اجرای چتر آسمان نما در همایش روز جهانی نجوم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3