Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

10

رصد آسمان شب در روز جهانی نجوم

رصد آسمان شب در روز جهانی نجوم
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در روز جهانی نجوم تمامی منجمان اعم از حرفه ای و آماتور در کوششی یکپارچه سعی دارند تا عموم مردم را با زیبایی های آسمان شب آشنا کنند . در این روز منجمان ابزارآلات رصدی خود را در میان مردم آورده و با نشان دادن جلوه ای از عظمت آسمان لحظه ای افکار عموم مردم را از روی زمین جدا کرده و به زیبایی های آسمان شب که در اکثر مواقع کمتر به آن توجه می شود جلب می کنند. 
البته قابل ذکر است که در روز جهانی نجوم عموم مردم می توانند از رصد خانه ها، آسمان نماها و یا دیگر مراکز ستاره شناسی به صورت رایگان دیدن کنند،کاری که در مواقع عادی سال، شاید مقدور نباشد . امسال نیز مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، روز پنجشنبه 6 اردیبهشت97 ، به مناسبت هفته جهانی نجوم ورود عموم مردم به مرکز را آزاد و به صورت رایگان اعلام کرد و  از ساعت 20 الی 22 کارشناسان رصدی در رصدخانه مرکز علوم مستقر شدند و شهروندان علاقه مند توسط تلسکوپ پیشرفته از نوع اشمیت-کاسگرن 14 اینچِ مرکز به رصد ماه و دیگر اجرام آسمانی پرداختند. 
طی رصد، توضیحاتی نیز درباره گودال‌های ماه و خصوصیات اجرام آسمانی توسط رصدگران به علاقمندان ارائه شد. این رصد با استقبال ویژه علاقمندان مواجه گردید.
علاقه مندان در سراسر کشور می توانند برای اطلاع از زمان رصد در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به آدرس اینستاگرام این مرکز sactehran.ir  مراجعه نمایند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (873)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3121
  • رصد آسمان شب در روز جهانی نجوم
  • رصد آسمان شب در روز جهانی نجوم
  • رصد آسمان شب در روز جهانی نجوم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3