Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

18

مراسم رونمایی از اپلیکیشن اندرویدی رویت هلال ماه (مه یار) در مرکز علوم و ستاره شناسی

به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، روز پنجشنبه 30 فروردین97 ساعت 16 الی 20 مراسم رونمایی از اپلیکیشن اندرویدی رویت هلال ماه در تالار کهکشان برگزار می شود.
اپلیکیشن اندرویدی رویت هلال ماه محاسبات مربوط به پیش بینی رویت پذیری هلال ماه را انجام می دهد.همچنین موقعیت ماه و خورشید را در دستگاههای دایره البروجی، استوایی و افقی محاسبه کرده و نمایش می دهد. مشخص کردن مرز بین روز و شب و همچنین مناطقی از زمین که برای آنها ماه بالای افق است از دیگر امکانات این اپلیکیشن است.
در این مراسم موضوعات سخنرانیها با عناوین «چهل سال زندگی با هلال » توسط محمدرضا صیاد(پژوهشگر تقویم و رویت هلال)، «معیار فاز و ارتفاع» توسط سید محسن قاضی میرسعید(پژوهشگر و رصدگر هلال) ،  «معیار جدید مهیار » توسط امیر حسن زاده(کارشناس ارشد مرکز تقویم)،  «رونمایی از مهیار » توسط علی اکبر نیری(کارشناس مرکز تقویم)،  «روش گروه هفتاد نقطه »  توسط احسان مهرجو(پژوهشگر و رصدگر هلال)، «بررسی هلال های پیش رو»  توسط علی ابراهیمی سراجی(پژوهشگر و رصدگر هلال) به مخاطبان ارائه می شود.
علاقه مندان می توانند جهت حضور در این برنامه، به نشانی میدان قدس، خیابان دزاشیب، خیابان عمار، کوی شهید صالحی، شماره22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینستاگرام مرکز sactehran.ir  و کانال تلگرام t.me/sactehran مراجعه نمایند و یا با شماره تلفنهای 96027657 و 96027012 تماس بگیرند.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1224)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3117

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3