Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

تولد تلسکوپ فضایی 8.7 میلیارد دلاری

تولد تلسکوپ فضایی 8.7 میلیارد دلاری
با بیشتر شدن عمر تلسکوپ فضایی معروف هابل،‌ ناسا در حال ساختن دستگاه فوق پیشرفته دیگری به نام تلسکوپ جیمز وب (James Webb)، برای جایگزینی تجهیزات قدیمی خود است.
عملی کردن پروژه این تلسکوپ شگفت‌انگیز با ابعادی بزرگ‌تر از یک اتوبوس،‌ چیزی در حدود 9 میلیارد دلار هزینه داشته و شاسی و تعدادی از آینه‌های غول‌آسای آن با موفقیت سرهم‌بندی و آزمایش‌ شده‌اند؛ ناسا اعلام کرده است که قرارگیری تلسکوپ فضایی جیمز وب در مدار، تا بهار سال 2019 طول خواهد کشید.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (352)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3089
  • تولد تلسکوپ فضایی 8.7 میلیارد دلاری

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3