Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

پیش‌بینی مرگ خورشید با نگاه به سحابی تخم مرغ گندیده

 پیش‌بینی مرگ خورشید با نگاه به سحابی تخم مرغ گندیده
دلیل نام‌گذاری تخم مرغ گندیده (Rotten egg) برای این سحابی که در فاصله بیش از 5 هزار سال نوری از زمین قرار گرفته،‌ وجود مقادیر زیادی گوگرد در حجم کلی آن است و عکس‌های تهیه‌شده از این پدیده به ما نشان می‌دهند که فرآیند مرگ ستاره‌ای مانند خورشید به چه صورت خواهد بود؛ جالب است بدانید که گازی که با رنگ زرد مشخص شده با سرعتی در حدود یک میلیون کیلومتر بر ساعت در حرکت است.
این مورد از لیست بهترین عکس های فضایی سال 2017 توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) تهیه شده است و سرنوشت ستاره منظومه ما را در 5 میلیارد سال آینده که عمر آن به پایان می‌رسد، نمایش می‌دهد؛ دانشمندان معتقدند که در آن زمان خورشید شروع به فروپاشی کرده و لایه پلاسمای بیرونی‌اش را در فضای اطراف رها می‌کند؛ سپس جرم باقی‌مانده تبدیل به یک کوتوله سفید شده ویک سحابی سیاره‌ای زیبا و شگفت‌انگیز را در محیط اطرافش به وجود می‌آورد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (389)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3085
  •  پیش‌بینی مرگ خورشید با نگاه به سحابی تخم مرغ گندیده

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3