Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

24

رصد آسمان شب در ویژه برنامه هفته جهانی فضا

رصد آسمان شب در ویژه برنامه هفته جهانی فضا
برنامه رصد آسمان شب توسط کارشناسان علمی در رصدخانه مرکز علوم برگزار شد.
در این برنامه که به مناسبت هفته جهانی فضا 19مهرماه96 برگزار شده بود، تلاش شد به کمک تلسکوپ 14 اینچی دابسونی، ستاره دوتایی منقار قو به مردم نشان داده شود و پس از آن با استفاده از این تلسکوپ به رصد ستاره آندرومدا پرداخته شد. اما با توجه به ابری بودن هوا نیمی از افراد موفق به مشاهده آن نشدند. 
در کنار این برنامه تلاش شد تا با ارائه توضیحاتی جامع و مختصر، شهروندان با انواع صور فلکی و پدیده های آسمان آشنا شوند. همچنین بعد از آن توضیحاتی درباره نحوه رصد، انواع تلسکوپ ها و عملکرد آنها ارائه شد.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (490)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3025
  • رصد آسمان شب در ویژه برنامه هفته جهانی فضا
  • رصد آسمان شب در ویژه برنامه هفته جهانی فضا
  • رصد آسمان شب در ویژه برنامه هفته جهانی فضا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3