Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

15

فضاپیمای کاسینی به سقوط نهایی خود نزدیک می شود

فضاپیمای کاسینی به سقوط نهایی خود نزدیک می شود
در این تصویر فضاپیمای کاسینی در حال نزیک شدن به فاصله بین کیوان و حلقه هایش در یکی از 22 فرود در ماموریت پایانی اش می باشد. فضاپیمای کاسینی در تاریخ 24 شهریور سقوط نهایی خود به سمت جو این سیاره را انجام می دهد.
این فضا پیما با جرم 2.5 تن از 2 اردیبهشت در حال انجام ماموریت نهایی خود برای سقوط به داخل جو کیوان می باشد.
پیش بینی می شود این فضا پیما یک الی دو دقیقه بعد از برخورد با این سیاره ارتباط رادیویی خود را از دست بدهد. اما قبل از از دست رفتن ارتباط هشت عدد از 12 ابزار علمی کاسینی عمل خواهند کرد. که یکی از مهمترین آنها وسیله برای نمونه گیری از جو این سیاره می باشد که می تواند بینش عمیقی در مورد ترکیبات جو و در نتیجه تشکیل و تحول این سیاره به ما بدهد. در روز قبل از برخورد، سایر ابزارهای کاسینی اطلاعاتی در مورد شفقهای قطبی، دما و گردباهای قطبهای سیاره به ما می دهند. 
به این ترتیب کاسینی به ماموریت 13 ساله خود به دور کیوان با این سقوط و برخورد پایان می دهد. کاسینی در سال 1997 پرتاب شد و تا بحال اطلاعات زیادی در مورد حلقه های پیچیده، قمرها و میدان مغناطیسی سیاره کیوان به ما داده است.
پروژه کاسینی-هویگنس یک ماموریت مشترک ناسا و اِسا و آژانس فضایی ایتالیا می باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این فضا پیما به آدرسهای زیر مراجعه کنید:
 https://www.nasa.gov/cassini
https://saturn.jpl.nasa.gov

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (449)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3015
  • فضاپیمای کاسینی به سقوط نهایی خود نزدیک می شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3