Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

24

مقارنه ی ماه و زهره

مقارنه ی ماه و زهره
شنبه 28ام مرداد،  ماه و زهره لحظاتی قبل از طلوع خورشید به دیدار یکدیگر می روند.
این مقارنه ی زیبا در قسمت شرق آسمان تهران قابل مشاهده است.
نزدیکترین فاصله زاویه ای بین این دو جرم قابل مشاهده ، تقریباً 4 درجه می باشد.
ماه (قمر زمین) در این زمان در صورت فلکی جوزا، در حالت کاهنده(کاهش هلال ماه) و قدر ظاهری آن 27/10- می باشد و سیاره زهره در صورت فلکی جوزا با قدر 97/3- قراردارد.
ناهید دومین سیاره منظومه خورشیدی است که مدار آن در میان مدارهای زمین وعطارد قرار گرفته‌است. ناهید ناهید، بدون ماه است و تقریباً از لحاظ اندازه، جرم، گرانش و ترکیبات ساختاری به زمین همانندی دارد و به خاطر همین نزدیکی‌ها آن را خواهر زمین نیز نامیدند.
ناهید گرم‌ترین سیاره منظومه خورشیدی است. جو ضخیم و غلیظ آن موجب می‌شود که دیدن سطح آن از طریق رصد، دشوار باشد. بیشتر هواکره آنرا کربن دی‌اکسید تشکیل داده و در ابرهای فوقانی آن قطرات ریز سولفوریک اسید وجود دارد. وجود کربن دی‌اکسید در جو این سیاره که گرما را در سیاره نگه می‌دارد دمای آن‌را به مقدار زیاد افزایش داده‌است.
علاقمندان می توانند این مقارنه ی زیبا را در قسمت شرق آسمان تهران در ارتفاع 30 درجه مشاهده کنند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (532)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3004
  • مقارنه ی ماه و زهره

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3