Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

16

مقارنه زحل و قلب العقرب

مقارنه زحل و قلب العقرب
یکشنبه شب 15ام مرداد ماه 1396، ساعت 22:30مقارنه ی ستاره قلب العقرب و زحل را خواهیم داشت. فاصله ظاهری این دو جرم تقریباً 7 درجه می باشد. و قدر قلب العقرب 03/1 و قدر زحل 28/0   می باشد.
ستاره قرمز رنگ قلب‌العقرب،  درخشان‌ترین ستاره صورت فلکی عقرب است. قلب عقرب یک ابرغول سرخ و یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های آسمان در صورت فلکی عقرب است. 
زحل ، زحل یک گلوله گازی غول‌پیکر است که با وجود حجم زیادش تنها ۹۵ برابر زمین جرم دارد، پس از مشتری، دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی و ششمین سیاره نزدیک به خورشید است.. چگالی این سیاره حدود یک‌هشتم زمین و کمتر از آب است. از آنجایی که مدار استوایی زحل تقریباً همانند زمین در ۲۷ درجه‌است، تغییرات زاویه سیاره نسبت به خورشید شبیه به زمین می‌باشد و در این سیاره نیز همان چهار فصل مشاهده می‌شود. جرم سیاره زحل همانند مشتری از گاز است که بیشتر آن را هیدروژن تشکیل می‌دهد. 
علاقمندان می توانند این مقارنه ی زیبا را در قسمت جنوب و جنوب غرب آسمان تهران در ارتفاع تقریباً 29درجه مشاهده کنند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (390)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2993
  • مقارنه زحل و قلب العقرب
  • مقارنه زحل و قلب العقرب

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3