Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

07

ماه گرفتگی شانزدهم مرداد 1396

ماه گرفتگی شانزدهم مرداد 1396
این ماه گرفتگی جزیی و از تهران و سایر شهرهای ایران قابل مشاهده می باشد. شروع ورود ماه به نیم سایه زمین ساعت 20:20، حدود هشت و نیم شب به وقت تهران می باشد. ماه در این تاریخ حدوداً ساعت 19:50 از افق شرق تهران طلوع می نماید. نخستین تماس ماه با سایه اصلی زمین حدوداً ساعت 22، ده شب می باشد که در این ماه گرفتگی ماه از سمت جنوب آن وارد سایه زمین می شود. بیشترین تاریکی ماه یا ماه گرفتگی- که جزیی می باشد- در حدود ساعت 22:50 شب می باشد. بعد از آن ماه دوباره از سمت جنوب روشن می شود و در ساعت 1:20 بامداد روز هفدهم مرداد نیم سایه زمین به طور کامل از روی ماه کنار رفته است که این به معنای پایان کامل ماه گرفتگی و روشن شدن ماه مانند قبل ماه گرفتگی می باشد.
در تصویر بالا از کره زمین در محلهای سفید رنگ ماه گرفتگی به طور کامل قابل مشاهده می باشد که     ایران هم جزو آنها می باشد. در محلهای تیره اصلاً این ماه گرفتگی را نمی بینند و در بقیه جاها تنها مدت محدودی از آن را بعد از طلوع ماه در این مکانها می توانند ببینند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (647)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2991
  • ماه گرفتگی شانزدهم مرداد 1396

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3