Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

23

جنوبگان هرمز

جنوبگان هرمز
در این تصویر که با دوربین ماهوارۀ جونو از منطقۀ قطب جنوب هرمز گرفته شده است، گردباد چرخشی اطراف قطب جنوب و طوفانهای بیضوی سفید را در لبۀ آشکار این سیاره می توان دید. این تصویر در تاریخ 2 فوریه 2017 از ارتفاع 76600 کیلومتری بالای محل ابر چرخان هرمز گرفته شده است.
پیش از پرواز 2 فوریه در یک دعوت عمومی از مردم خواسته شد تا به نقاط مورد علاقۀ خود در جو هرمز برای تصویر برداری با دوربین جونو رای دهند. این نقطۀ مورد علاقه که در اینجا تصویربرداری شده توسط یکی از اعضای این گروه در مقایسه با جنوبگان زمین به نام جنوبگان هرمز نامگذاری شد.
تمام تصویرهای گرفته شده توسط دوربین جونو در پرواز 2 فوریه 2017 بر فراز هرمز به طور آنلاین در آدرس زیر یافت می شود:
https://www.missionjuno.swri.edu/junocam/processing?phases%5b%5d=PERIJOVE+4
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (665)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2928
  • جنوبگان هرمز

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3