Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

26

ابرماه آبان منظره زیبایی را به وجود آورد.

ابرماه آبان منظره زیبایی را به وجود آورد.
ماه منظره آشنایی در آسمان ماست، شبهای تاریک را روشن می نماید و کاوش فضا را به یاد ما می آورد. اما ابرماه 14 نوامبر واقعاً ابرماه است چون نزدیکترین ماه کامل به زمین از سال 1948 تا به حال می باشد. ما چنین ماه ای را تا سال 2034 دوباره نخواهیم دید. 
مدار ماه به دور زمین کمی بیضی گون است بنابراین گاهی ماه به زمین نزدیکتر و گاهی دورتر است. در نقطۀ حضیض، نزدیکترین فاصله از زمین، ماه می تواند تا 14 درصد نسبت به زمانی که ماه در نقطه اوج، دورترین فاصله از زمین، است به زمین نزدیکتر باشد. قطر این ماه کامل بزرگتر به نظر می آید و چون بزرگتر است 30 درصد مهتاب بیشتر به زمین گسیل می کند.
دانشمندهای ناسا ماه را برای دهه ها رصد کرده اند. فهم بهتری از ماهِ ما، به دانشمندها کمک می کند بفهمند چه چیزی بر روی سیاره ها و جرم های دیگر در منظومه خورشیدی ما رخ می دهد. 
برای اطلاعات بیشتر به آدرسهای زیر نگاه کنید:

• https://www.nasa.gov/feature/shoot-the-supermoon-like-a-pro/
• http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/main/index.html 

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (892)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2875
  • ابرماه آبان منظره زیبایی را به وجود آورد.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3