Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

29

بارش شهابی سالانه شکارچی این هفته در اوج خود می باشد

بارش شهابی سالانه شکارچی این هفته در اوج خود می باشد
یک شهاب شکارچی که توسط ایستگاه NASA All Sky Fireball در آریزونا در تاریخ 13 اکتبر 2015 ثبت شده است.
اگر شما شکیبا باشید و برایتان مهم نباشد که چند ساعتی از زمان خواب خود را صرف نمایید، ممکن است شما با مقداری آتشبازی آسمانی در این هفته مواجه شوید.
بارشهای شهابی شکارچی هر سال حول و حوش همین زمان زمانیکه زمین از میان منطقه ای از فضا که مملو از شن ریزه های دنباله دار هالی است می گذرد نمایان می شود. امسال بیشینه در چهارشنبه شب 29  مهر تا صبح پنجشنبه 30 مهر خواهد بود. 
بارش شهابی شکارچی احتمالاً امسال از حد معمول ضعیفتر خواهد بود. ذره های غبار دنباله دار که به جو برخورد می نمایند احتمالاً حدود ده دوازده شهاب در ساعت تولید می نمایند.
بهترین زمان برای نگاه نمودن به بارشهای شهابی شکارچی درست قبل از طلوع خورشید این پنجشنبه 30 مهر می باشد زمانیکه زمین با چگالترین قسمت شار شن ریزه های هالی مواجه می شود. 
رصد نمودن ساده می باشد: ساعت خود را بر روی چند ساعت قبل از طلوع خورشید کوک نمایید و سپس بیرون بروید و به بالا به سمت صورت فلکی شکارچی نگاه نمایید. به هیچ تلسکوپی نیازی نیست تا بارش شکارچی را در آسمان ببینید. در حالیکه تعداد شهابها ممکن است امسال کمتر باشد اما شرایط دیدن مطلوب تر است چرا که هلال ماه در ساعت 2 a.m. EDT غروب می نماید که این به شما این امکان را می دهد تا به خوبی درست قبل از طلوع خورشید زمانیکه آهنگ بارش در بیشینه می باشد آنها را رصد نمایید.
بارش شهابی نوبت بعدی بارش شیر بوده و بیشینه آن انتظار می رود از نیمه شب تا طلوع خورشید 18 نوامبر باشد.
تعداد امتیازات: (5) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1727)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2616
  • بارش شهابی سالانه شکارچی این هفته در اوج خود می باشد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3