Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

05

تور تخصصی ، رصدى کویر مصر

تور تخصصی ، رصدى کویر مصر

گشت رصدی کویر مصر واقع در30 کیلومتری شهرستان خور توسط مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، برگزار می شود.

تور رصدی، بوسیله تلسكوپ پيشرفته مركز در آسمان پر ستاره کویر مصر در30کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان ، روز چهارشنبه 15آبان92 برگزار خواهد شد. از اینرو از علاقه مندان دعوت می شود جهت شرکت در این تور رصدی تا روز دوشنبه 13 آبانماه سال جاری ثبت نام نمایند.

بازدید روستای مصر و پیاده روی بر روی شن های روان، ارگ 2200 ساله بیاضه، تالاب و نخلستان گرمه، بازدید از بزرگترین دریاچه فصلی نمک و شب نشینی کنار آتش از جمله برنامه های این تور رصدی می باشد.

از دیگربرنامه های این تور سافاری، عبور از شن ها با موتور چهار چرخ و شترسواری می باشد.

همچنین رصد ماه، سیارات منظومه شمسی، سحابی ها و کهکشان ها پدیده های زیبایی است که برای رصد آنهابرنامه ریزی شده است.

کویر مصر در روستای مصر و ۵۵ کیلومتری شهرستان خور از توابع استان اصفهان واقع در دشت کویر ایران است. این منطقه از مقاصد مهم گردشگری ایران به‌شمار می‌آید و دریای شنی آن برای همه‌ی طبیعت‌گردان جاذبه‌ای منحصربه‌فرد است. وجود تپه‌های شنی وسیع در دل کویر،آثار تاریخی متعدد از جمله نارنج‌ قلعه و قلعه‌ی تاریخی بیاضه و از طرفی آب و هوای مناسب این منطقه در فصل پاییز می‌تواند بهترین زمان سفر به این منطقه باشد.

این تور بصورت سه روزه برگزار می گردد و از چهار شنبه 15 آبان ماه ساعت 21 تا جمعه 17، ساعت 23 ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان می توانند جهت ثبت نام و حضور در این برنامه به نشانی میــدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی(عرفات)- شمارۀ 22- مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای 22293280،22805006،22292246 (داخلی211) تماس بگیرند. 

خواهشمنداست قبل از ثبت نام تور قوانین و شرایط تور را مطالعه نمایید. لطفاً برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی این تور برگزار نگردید.

تعداد امتیازات: (5) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (4048)
کد خبر: 2232
  • تور تخصصی ، رصدى کویر مصر

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3